Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ДреамВорлд РПГ

Go down 
АвторПорака
Diego
ПочетникБрој на мислења : 1
Местолокација : Kocani
Занимање : Programer
Registration date : 2011-10-02

ДреамВорлд РПГ Empty
ПишувањеПредмет: ДреамВорлд РПГ   ДреамВорлд РПГ Icon_minitimeСре Дек 14, 2011 11:53 am

ДреамВорлд РПГ HWbE5


Поздрав, доколку сте заинтересирани да играте GTA San Andreas преку интернет би сакал да ви претставам сервер кој е за GTA San Andreas Multiplayer овој сервер е прв и засега единствен кoj е на македонски јазик.
Gamemode на сервер е RPG каде има многу интересни работи кој досега ги немате видено на ниеден друг сервер за SA-MP

Со ова тема сакам да ви ја претставам v4.0 Work Evolution
Dreamworld script тим ке направи еден Update во v4.0 на 23.12.2011 каде ке биднат додадени нови работи на сервер
Накратко што ке има ново во овој Update[size=18pt]Сервер[/size]
-Извршена поправка на целиот сервер за подобра стабилност и заштита
-Избришани непотребни тајмери
-Поправени сите критични багови кои досега за среќа не беа откриени[size=18pt]Тендери[/size]

Направени се тендери каде ке може да заработувате пари со групна работа
што значи ова?
Премиер може да доделува тендери кој ке биднат за сеча на дрва,изградба на згради и друго,потребно е да аплицирате кај премиер а тој одлучува на кого ке го додели тендерот
на тој што ке му бидне доделен овој тендер негова задача е да собере работници и да оди на терен со нив таму тие треба да работат и што повеќе работат растат пари на сметка на тој тендер а потоа на тој што му е доделен тендер може да ги извади тие пари и да даде плата на работници и плата си земе плата за него


[size=18pt]Имот[/size]

-Нови Автомобили на продажба
-Нови Мотори на продажба
-Нови Бродови на продажба
-Нови Летала на продажба
-Нови фирми


[size=18pt]Очила[/size]

ДреамВорлд РПГ Dwwww[size=18pt]Аудио[/size]

Додаден систем за слушање музика во автомобили , клубови , дискотеки.[size=18pt]Цепелин-Летечки балон[/size]

ДреамВорлд РПГ Dreamworldmacedonia
-летечки балон кој ќе со кој ќе можете да летате до саканите дестинации..


[size=18pt]Ограбување на банкомати[/size]

Ке може да пљачкате банкомати на 2-3 часа,може да опљачкате секој банкомат кој се наоѓа во Лос Сантос,камера која се наоѓа на банкомат ве пријавува во полиција поради пљачка а доколку успешно биднете идентификувани може да добиете и Wanted Level доколку не ве успешно идентификува камера не добивате Wanted Level

[size=18pt]Регистрирање на автомобили[/size]

На секои 15 дена ги регистрирате вашите автомобили,мотори ,летала и бродови.
Возење на нерегистрано возило е незаконски и можете да добиете парична или затворска казна.


[size=18pt]Продавање на имоти[/size]

За намалување на преварите кои се случуваат секојдневно направивме нови команди кои ќе ги спречат измамите и преварите кои се случуваат при препродавање на имоти.

-/prodadiavtomobilna [id na igrac] [cena]
-/prodadimotorna [id na igrac] [cena]
-/prodadibrodna [id na igrac] [cena]
-/prodadiletalona [id na igrac] [cena]
-/prodadifirmana [id na igrac] [cena]
-/prodadibiznisna [id na igrac] [cena]
-/prodadivikendicana [id na igrac] [cena]
-/prodadikukjana [id na igrac] [cena]
-/prodadistanna [id na igrac] [cena]

[size=18pt]Продавање[/size]

-регуларно продавање на авотмобили,мотор , летала и бродови ви враќа 50 % од парите со кои сте го купиле.
ако автомобил е 1000000$ кога ќе го продадете ќе ви врати 500000$ итн..


[size=18pt]Ограбување на Народна Банка[/size]

-Нов модерен систем за ограбување на народна банка и доколку не ја спаси полицијата на сите мвр лица има зема по 1 к од парите што ги имаат во банката.[size=18pt]Продукти за фирми и бизниси[/size]

При секое купување од вашиот бизнис или при секоја заработка од фирма ќе се троши по еден продукт
ваша обврска ќе биде да си купувате продукти за да ви работи бизнисот или фирмата..


[size=18pt]Километража[/size]

Додаден систем во возилата кој ви ги брои изминатите километри и кога ќе поминете повеќе од 15 000 километри ќе мора да го носите возилото на сервис да го поправите ако не го направите тоа ќе имате проблем со возилото
-брзо трошење на гориво
-не стартува од прва
-не кочи
-сама му се отвара халбата
-светлата не му работат итн итн...[size=18pt]Лозинка при логирање заштитена[/size]

ДреамВорлд РПГ Dreamworldsampmacedonia


Посетете не и придружете ни се
повеќе информации може да пронајдете на
www.dreamworld-game.info
IP од сервер:178.63.80.210 :7783
Вратете се на почетокот Go down
 
ДреамВорлд РПГ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Секакви Дискусии :: Сеир и игри :: Играчница-
Отиди до: