HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Графички Карти

Go down 

Ati или Geforce?
Ati
0%
 0% [ 0 ]
Geforce
100%
 100% [ 2 ]
Општо гласови : 2
 

АвторПорака
zidane10
Администратор
Администратор


Број на мислења : 18
Age : 26
Местолокација : veles
Занимање : Fudbal
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Графички Карти   Сре Јан 14, 2009 4:48 pm

Ati или Geforce?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.zidane10tips.bloger.hr
Vlacki
Почетник


Број на мислења : 3
Местолокација : Andromeda
Занимање : Hardverash
Registration date : 2009-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 9:11 am

Оф леле пеер абе што има врска дали имаме ATi или nVidia графичка бе.......

Да ставеше анкета барем... Али ај вака ќе гласам нешто измеѓу... Atgeforc! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zidane10
Администратор
Администратор


Број на мислења : 18
Age : 26
Местолокација : veles
Занимање : Fudbal
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 12:20 pm

абе тоа нема врска каква ке биде графичката, но за фреквенцијата на работата има врска Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.zidane10tips.bloger.hr
Vlacki
Почетник


Број на мислења : 3
Местолокација : Andromeda
Занимање : Hardverash
Registration date : 2009-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 1:02 pm

Абе дај вака спореди nVidia и ATi и кажи ми вака која е побрза.

Врска немаш од хардвер брат. Smile

Не се споредува која марка е побрза, туку збориме за одредени модели. А разни модели од овие две фирми ги има мноооогууу........ Smile Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zidane10
Администратор
Администратор


Број на мислења : 18
Age : 26
Местолокација : veles
Занимање : Fudbal
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 1:42 pm

еве споредба помеѓу овие две, според тебе која е подобра?или:па кажи! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.zidane10tips.bloger.hr
Vlacki
Почетник


Број на мислења : 3
Местолокација : Andromeda
Занимање : Hardverash
Registration date : 2009-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 2:33 pm

Дефинитивно втората графичка. На првата графичка рамна и е HD3860. А втората е еднаква некаде со GTX280. Иначе не сум сигурен не е проверено баш ова, така да не ме фаќајте баш за буква. Smile)


Последната промена е направена од Vlacki на Чет Јан 15, 2009 4:25 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zidane10
Администратор
Администратор


Број на мислења : 18
Age : 26
Местолокација : veles
Занимање : Fudbal
Registration date : 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   Чет Јан 15, 2009 2:40 pm

добро батка ти веруваме Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.zidane10tips.bloger.hr
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Графички Карти   

Вратете се на почетокот Go down
 
Графички Карти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Секакви Дискусии :: Компјутери и технологија :: Хардвер-
Отиди до: